Kontroverze ohledně fráze nastavení EFT

Slýchám to od klientů neustále.

Ptají se: „Opravdu musím říkat Miluji se a přijímám se, když ťukám?“

To je jako říct: „Miluji jízdu na kole a nemůžu se dočkat, až se dostanu do formy, ale opravdu nemám ráda jízdu do kopce. Můžu ji přeskočit?“

Pro mě je láska a přijetí sebe sama jádrem většiny, ne-li celého léčení.

Když milujeme a přijímáme sami sebe, negativní a kritický vnitřní dialog utichne.

Když milujeme a přijímáme sami sebe, je snazší vyzkoušet něco nového, co se zdá být mimo náš dosah.

Když milujeme a přijímáme sami sebe, jsme naplněni mnohem menším strachem, protože si uvědomujeme, jak málo na světě nám může ublížit.

Je opravdu těžké říct „Miluji a přijímám sama sebe“?

Chápu… nehledáte zkratky, nesnažíte se ušetřit čas a nesnažíte se vyhnout práci, kterou je třeba udělat.

Ptáte se proto, že říct „miluji a přijímám se“ může být opravdu těžké říct.

Dává to smysl. Pokud je nemilování a nepřijímání sebe sama jádrem mnoha problémů, pak to znamená, že v okamžiku, kdy si dáme dostaveníčko s technikami emoční svobody, jsme si nejvíce vědomi skutečnosti, že se plně nemilujeme a nepřijímáme.

Může to být obtížné říci, nemyslíme si, že jsme hodni milovat a přijímat sami sebe, nebo máme pocit, že jsme neskromní, když říkáme tak odvážnou frázi nahlas.

Na EFT je hezké, že nemusíme věřit, že je něco pravda, když to říkáme, aby to bylo užitečné.

V mnoha případech ťukání funguje mnohem lépe, když řekneme něco, čemu nevěříme, protože tehdy začíná léčení.

Pokud říkáte „Miluji a přijímám sama sebe…“ I když je to opravdu těžké, pak je to pravděpodobně vodítko, že to je přesně to, na co je třeba se zaměřit.

Přibližujeme se k lásce a přijímání sebe sama…

Jen proto, že cílem je milovat a přijmout sami sebe, neznamená to, že se tam dostaneme jedním krokem nebo jedním sezením.

V některých ohledech je to jako rozhodnout se běžet závod na 10 km. Pokud jsme roky neběhali, pak první den neuběhneme 10 km, a pokud ano, mohli bychom se zranit.

Nejlepší je se k tomu propracovat.

Když opravdu bojujeme s tím, abychom řekli, že se máme rádi a přijímáme sami sebe, může být příliš mnoho na to, abychom to udělali všechno najednou.

V takovém případě je nejlepší dělat k tomu malé krůčky, jako bychom trénovali na závod.

Zde jsou některé z mých oblíbených frází, jak se přiblížit k lásce a přijetí sebe sama:

  • I když nemůžu říct, že se mám ráda a přijímám, stejně se miluji a přijímám.
  • I když se dnes nemiluji a nepřijímám, věřím, že jednoho dne se budu milovat a přijímat.
  • I když se plně nemiluji a nepřijímám, dokážu se dnes milovat a přijímat o něco více než včera.
  • I když část mého já necítí, že jsem hodna toho, abych milovala a přijímala sama sebe, rozhodla jsem se vědět, že jsem byla stvořena k tomu, abych milovala a přijímala sama sebe.
  • I když jsem to tolikrát podělala a nevěřím, že jsem hodna milovat a přijímat samu sebe, rozhodla jsem se vědět, že jsem hodna milovat a přijímat samu sebe.
  • I když se právě teď nemiluji a nepřijímám, rozhodla jsem se vědět, že je možné milovat a přijímat sama sebe jednoho dne.
  • I když se nemiluji a nepřijímám nebo nevěřím, že je možné milovat a přijímat sám sebe, cítím naději a možná i věřím, že jednoho dne budu moci milovat a přijímat sám sebe.

Některé z těchto frází jsou tak daleko od toho, abychom řekli, že se máme rádi a přijímáme sami sebe, že je to jako uběhnout jen 100 m, když trénujeme na 10 km běh.

Ale tím, že se dostaneme co nejblíže k tomu, abychom řekli, že se milujeme a přijímáme, bez ohledu na to, jak daleko jsme od plné lásky a přijetí sebe sama, tím blíže se dostaneme k našemu cíli.

Čím více budeme používat tyto EFT fráze, tím blíže a lehčeji se dostaneme k lásce a sebe-přijetí, což nám pomůže vyčistit mnoho našich problémů.

Pokud si uděláte chvilku a proklepnete se výše uvedenými frázemi, než se zaměříte na jakýkoli jiný problém, bude pro vás snazší být k sobě upřímní a vidět své problémy jasněji, což povede k rychlejšímu uzdravení.

Techniky emoční svobody EFT jsou tak jednoduché a hravé, jde o velice účinný nástroj, hravou formou vnáší klid a nadhled do traumat, myšlenek, emocí a pak přichází uvědomění, úleva a problém mizí. Dlouhotrvající a těžké potíže se tak mohou postupně vyřešit a někdy až překvapivě rychle.

Terapeutické účinky této techniky jsou uznávány po celém světě.