Tělo reaguje na představu, jakou o něm máme

Víte, že naše tělo reaguje na představu, kterou o něm máme? Ano vždy?

Pokud se vidíme jako štíhlí, tak štíhlí budeme.

Sice používáme každý den afirmace, ale samy se považujeme za obézní. Jsme myšlenkou toho, jak jsme tlusté, úplně prolezlé.

Hm, ale paradoxně nás do té doby takto vůbec nevnímá.

Co cítíte, když sníte nějaký dort nebo sušenky?: „Nenávidím se.“

Často je v nás přesně takový rozpor: Chceme zhubnout a zároveň v sobě máme přesvědčení, že jestliže sníme určité jídlo, ztloustneme. Právě proto po jeho pozření cítíme negativní emoci a máme na sebe vztek. A naše váha tím rozhodně neklesá. Pokud se cítíme tlustí, nemůžeme nikdy přitahovat štíhlost.

Ať už jíme cokoliv, plně si to užívejme!

„Jídlo není nebezpečné. Nebezpečné je to, co si o něm myslíme.“ Možná znáte lidi, kteří jsou schopni za den sníst neuvěřitelné množství jídla a nikdy nepřiberou. A někomu stačí málo a hned se to na jeho váze projeví. Vždy je to primárně o našem psychickém nastavení. Extrémně řečeno, je mnohem lepší jíst s láskou hamburgery, než znechuceně dodržovat nějakou dietu.

„Buďte šťastní a pak jezte,“

Přestat to úplně řešit. To, co nás udržuje v místě, kde být nechceme, je mnohdy to, že stále dokola o svém problému přemýšlíme. Když se jen trochu uvolníme, mohou se začít dít zázraky.

Změnou jídelníčku docílíme mnohdy jen minimálních výsledků.

Naopak, změna myšlení Vám, aniž byste museli měnit své chování, přinese skvělé výsledky. A ještě něco: Nezdravé potraviny jíme často i proto, že se jimi snažíme vyplnit svou vnitřní prázdnotu. Jídlem se ke štěstí neprojíme.

Klíčem ke všemu – i ke zdravějšímu a štíhlejšímu – tělu, je právě náš pocit štěstí.

A není to jen o jídle, cokoli, co děláme, dělejme s láskou … a budeme šťastní.

 

Naslouchám lidem a díky technikám emoční svobody jim pomáhám najít ztracený smysl života, pomáhám Vám najít Sebe Sama. Spolu změníme vaše negativní přesvědčení o sobě a nezpracované emoce. Protože každý máme svou cenu a způsob, jak druhému ukázat, že máte svou cenu, je mít ji. To se dá udělat jen jediným způsobem – věřit v to. Když znáte svou cenu, nemusíte nic dokazovat. Jsem tu pro Vás a pomohu Vám ji znovu najít a rozsvítit. Můj příběh si přečtěte zde >>