… zase máš špatnou náladu?😒

Někdy se necháváme silně ovlivnit tím, jakou mají druzí lidé náladu.

V podstatě je někdy nemožné nepocítit změnu nálady druhého člověka, zvlášť pokud se jedná o někoho, kdo je nám velmi blízký. Cítíte se být jeho náladou zasaženi a mnohdy také zranění.

V takových situacích je třeba si pamatovat, že hodný člověk nepřestane být hodný jen proto, že má špatnou náladu. I kdyby řekl nebo udělal věci, které nejsou úplně šťastné nebo radostné, neznamená to, že přestal být hodný nebo milující. Je to prostě projev jeho momentálních emocí nebo myšlenek, a s těmi občas bojuje přece KAŽDÝ člověk.

Je velký rozdíl, když se někdo chová nepříjemně schválně a když se tak chová zkrátka proto, že to z něj vytryskne (a vůbec to nemusí souviset s námi).

  • Naučte se tolerovat a odpouštět tuto bolest, kterou vám vaši blízcí nikdy nechtěli způsobit.
  • Naučte se neočekávat, že budou všichni vždycky dokonalí a nečekejte to ani od sebe.

Sami víte, jak vám je, co se vám honí hlavou a co říkáte či děláte, když je vám mizerně.


Sama to moc dobře znám, někdy sama sebe nechápu, jak to, že mám tak blbou náladu, nic se mi nedaří, všechno mě štve? Opravdu si říkám: „Co blbneš, tak si to zpracuj a bude ti líp!“ … ale mě se nechce, nechce se mi nic zpracovávat, ťukat, vypouštět „páru“ … někdy se v tom „hnusným bahýnku lítosti a nepochopení chci babrat a šťourat a litovat se … prostě mám pocit, že se mi tak i uleví …😉👍


Hele, lidi … fakt nemusíme být jen stále pozitivní, happy, ready, fajn (a já nevím, jak to ještě nazvat) … někdy si ty naše bolístky (tedy někdy i fakt nesmyslné) potřebujeme pofoukat, poňuchňat, vytřískat, vykřičet … ale nemusíme u toho nikomu ubližovat a trestat tím, že mě je dnes prostě hrozně a vy budete trpět se mnou … to prosím ne!

Změny nálad zkrátka patří k naší lidskosti. Prostě to tak je …

Souciťte s duševním i fyzickým rozpoložením sebe i druhých.

Ale na druhou stranu nedovolte, aby dočasný výkyv nálady zbytečně poničil váš jinak krásný a zdravý vztah, jen proto, že se vaše ego nechá unést a bude si všechno vztahovat na sebe, jako by bylo středem vesmíru. 

Uvolněte se a dovolte sobě i druhým mít prostě občas špatnou náladu.

Naučíte-li se takto přijímat sebe samé i druhé i s jejich lidskostí, místo abyste proti ní pořád bojovali, dosáhnete velké svobody a také mnohem většího štěstí a lásky ve svých vztazích, v nichž budete moci být vy i druzí plně sami sebou, protože budete vědět, že jste milováni a chápáni i ve svých slabších chvílích.


Úplně nádherně mě tomuto odproštění se od „blbé nálady“ naučily mé pubertou procházející děti … neptat se, nevyzvídat, nerušit … zalést do své „nory“, pofoukat, poplakat😥, vyvztekat😣 … a vylézt. Jo, uznávám, ne vždy to jde rychle a bez doprovodných reakcí, ale jde to a nemusí být hádky, nedorozumění a zbytečné dusno …🤐


Naučte se tolerovat špatnou náladu a mějte se krásně … s láskou❤ Renata.

 

 

Naslouchám lidem a díky technikám emoční svobody jim pomáhám najít ztracený smysl života, pomáhám Vám najít Sebe Sama. Spolu změníme vaše negativní přesvědčení o sobě a nezpracované emoce. Protože každý máme svou cenu a způsob, jak druhému ukázat, že máte svou cenu, je mít ji. To se dá udělat jen jediným způsobem – věřit v to. Když znáte svou cenu, nemusíte nic dokazovat. Jsem tu pro Vás a pomohu Vám ji znovu najít a rozsvítit. Můj příběh si přečtěte zde >>