„Je důležitější být sama sebou, než být neustále pozitivní.“

Také máte pocit, že musíte myslet jen a jen pozitivně?

Dokonce i já mám spoustu článků ohledně pozitivního myšlení a mnohokrát jsem vám psala o důležitosti pozitivního myšlení. Ale … prosím, nechápejte mě špatně, pozitivní myšlení je skvělé a vede samozřejmě ke šťastnějšímu a naplněnějšímu životu, ale co ty otravné negativní emoce, které se čas od času objevují?

Schováváme je a ignorujeme je pozitivním myšlením?

Cítíme se provinile a stydíme se za negativní myšlení?

Pokud s těmito otázkami rezonujete, je pravděpodobné, že nejste sama. Dnes se často cítíme provinile nebo „méně než …“, pokud zažíváme negativní myšlenky.

I v duchovních cvičeních je často pouze uvedeno, že negativitu lze jednoduše uvolnit několika vědomými dechy…ano, báječné, proč ne?

No … ale ne vždy to stačí, ne vždy to nefunguje.

Hněv, bolest a negativní myšlení prostě někdy přijdou a jsou důležité, je třeba je ocenit a někdy vyžadují více pozornosti než jen několik hlubokých nádechů (i když ty mohou pomoci a rozhodně v první chvíli, v nejvypjatější situaci je velmi doporučuji …).

Hněv, bolest a negativní myšlení nám pomáhají vyjádřit, kdo jsme a umožňují nám skutečně mít zdravější duševní stav.

„Je důležitější být sama sebou, než být neustále pozitivní.“

Mnoho vědců věří, že negativní myšlení je známkou zdravější mysli, protože je to způsob, jakým se tělo chrání a upozorňuje nás na skutečnosti, že něco není v pořádku.

Když často pociťujeme hněv nebo depresi, je to způsob, jak nám naše tělo dává vědět, že něco není v pořádku a něco je třeba napravit.

Když jsou negativní emoce potlačeny a zakryty úsměvem, často vytváříme větší odpor a tlačíme naše negativní emoce hlouběji a hlouběji do našeho těla. No a to samozřejmě způsobuje více stresu, více úzkosti a dlouhodobé pocity deprese.

I když nechcete, aby se negativní emoce neustále vracely, když se už objeví, je opravdu důležité uznat je a milovat je takové, jaké jsou.

Je velmi důležité poslouchat je a pokusit se pochopit, co vám chce vaše mysl, tělo a duše sdělit.
Ve skutečnosti si všechny své emoce představte jako způsob, jakým s vámi komunikuje celá vaše bytost. Přemýšlejte o svých emocích jako o svém kompasu, který vás vede, jak procházet tímto životem a uskutečňovat změny nebo úpravy.

Když často pociťujete hněv nebo jiné negativní emoce, je to obvykle proto, že na hlubší úrovni pociťujete bolest. Je snazší pociťovat hněv a jiné povrchní emoce místo bolesti, proto do těchto emocí někdy tak moc zabředáváme a zůstáváme tam.

Pouze tehdy, než se bolest skutečně uvolní, můžete být osvobozena od hněvu a negativního myšlení. A to můžete udělat, jen tehdy, když se naučíte, jak se cítit dobře i se svým hněvem a jinými negativními emocemi.

Toho můžete dosáhnout …

  • Nebát se svých negativních myšlenek a pochopit, že nikdo vás nebude trestat za to, že je máte.
  • Používání negativních myšlenek jako připomenutí nebo znamení, že něco není v pořádku s vaším tělem, myslí nebo duší a že je třeba něco řešit.  Přijměte své negativní emoce a neciťte hanbu a vinu.
  • Pochopte, že vaše negativní emoce nejsou o vás nebo o jiných lidech, ale jsou spíše spojeny s určitými situacemi.
  • Mějte občas negativní myšlenky, ale také si uvědomte skutečnost, že s nimi musíte něco udělat.

Ponoření se do své vlastní negativity na krátkou dobu je v pořádku, ale pokud nezačnete měnit energii a pracovat na uzdravení, povede vás to k tomu, že se budete cítit čím dál bídněji. V případě, že se zpracováním a uzdravováním potřebujete pomoci, obraťte se na někoho, kdo vám s tím pomůže.

Jedním z nejmocnějších způsobů, jak prolomit svůj hněv a negativitu, je pobýt si v nich a dovolit si to opravdu cítit je bez odporu. Když to uděláte, dáte si příležitost zjistit, odkud pochází a jak můžete provést určité změny.

Dalším účinným nástrojem je položit si otázku …

Z čeho se cítím být zraněná? Tak často pod negativními emocemi vždy existuje nějaký druh bolesti.

A nakonec, zlaté pravidlo pro řešení negativity …

Zeptejte se sebe sama… „Kdybych milovala sebe samu, co bych udělala v této situaci?“… nebo „Kdyby se v této situaci, v tomto stavu, ocitl můj nejlepší přítel, jak bych mu pomohla, co bych pro něj udělala…“

Popřemýšlejte a poslouchejte sebe samu, nořte se čím dál více do svého nitra a naslouchejte … je tam tolik odpovědí … jen si musíte dát přednost a dopřávat si čas … a milovat sebe samu, jako tu nejkrásnější, nejvoňavější květinu, o kterou se s největší péčí staráte, ke které tak ráda přivoníte a kterou tak obdivujete …