Lásku si musíš zasloužit?

Nepotřebujeme auto za miliony ani vypracované svalnaté tělo ani zářivý úsměv ani sexy zadeček ani nic jiného, čím bychom se mohly podbízet, nebo dům, zahradu, peníze, krásu ani předstíranou přátelskost. Nepotřebujeme se stát samaritánkami, nemusíme být sečtělé, extrémně sportovně založené, vtipné, milovat fotbal nebo obzvlášť dobře vypadat. Také se nemusíme stát poskokem toho druhého. Všechno to jenom nás posiluje v pocitu méněcennosti a v našem přesvědčení, že bez toho všeho nejsme hodné lásky.

Ve skutečnosti jsme se kdysi přestaly považovat za hodné lásky. Ve skutečnosti jen samy sebe popíráme.

Nemáme se rády takové, jaké jsme a děláme vše pro to, abychom byly jiné, abychom se zalíbily.

Když sama sebe nemáš ráda, kdo jiný by tě měl mít rád?

Když se cítíme méněcenné, ostatní to vycítí a budou toho využívat.

Proč?

Protože jsme tak nádherně manipulovatelné a ochotné plnit jejich přání. Přirozeně, že nikdo nechce, abychom se změnily. Naopak, celá průmyslová odvětví žijí z našeho pocitu méněcennosti, reklama na něm staví. Usiluje rovněž o to, abychom uvěřily, že budeme milovány teprve tehdy, až budeme něco určitého vlastnit. Je to přirozeně lež, ale odhalí se teprve tehdy, až člověk drží vytoužený objekt konečně v rukou a uvědomí si, že se ani o kousek neposunul blíže k cíli. Naštěstí ale existuje zase něco dalšího, co se vyplatí mít, abychom se konečně cítily hodné lásky.

Ale má milá, nedělej si žádné iluze. Budeš-li se cítit méněcenná, nikdo tě nebude milovat, bude tě vždycky jedině využívat. Tví přátelé, kolegové z práce, tvé okolí a i tvůj partner.

A když už tě nebude moci využít nebo se najde někdo lepší, možná tě vymění.

To by tě ale opravdu nemělo překvapit, pouze se tím potvrdí tvá vnitřní přesvědčení.

Protože jsme inteligentní, přirozeně se tomu pokusíme předejít.

Abychom nebyly vyměněné, snažíme se učinit nepostradatelnými. Protože je to však natrvalo velmi namáhavé, napodobíme onu techniku, která už tak spolehlivě zafungovala na nás. Dáme ostatním pocit, že nejsou milováni, když se nechovají podle naší vůle.

Připadá ti to povědomé?

Ovšem, protože se ještě pořád domníváš, že něco musíš udělat, něco musíš vlastnit, abys byla milována.

Všichni ostatní kolem tebe se na základě toho musí příšerně snažit, aby dostaly tvou „lásku“.

„Láska se totiž musí zasloužit.“

Přinejmenším se to domníváme. Tato cesta ovšem vede přímo do slepé uličky.

Protože dokud se chovám zmanipulovatelně a neukazuji svou skutečnou povahu, nemá můj partner vůbec šanci mě poznat. Jediné, co pozná, je člověk, který se ve skrytu duše cítí méněcenný a chová se podle nálad ostatních.

 

Proč je pro nás mínění ostatních důležitější než naše vlastní?

Strach, že mě ostatní opustí je větší, než snaha zůstat se sebou samou?

 

Co s tím?

Nejdříve bys měla rozpoznat, že tomu tak je. Že jsi byla pro ostatní jenom míčkem na hraní. Že ty sama jsi dovolila, aby se z Tebe ten míček na hraní stal.

To TY jsi volala: „Hej, udělám všechno, co chcete, jen když mi řeknete, že mě pak budete mít rádi!“

Tímto způsobem jsme si, bohužel, přitáhly přesně ty partnery, kteří nás v iluzi posilovali.

A čím poslušněji jsme se chovaly, tím směšnější jsme byly a tím méně úcty se nám pochopitelně ve skutečnosti dostalo. Kdo by nám také měl prokazovat úctu?

Jenom si vzpomeň na svá školní léta.

Kdo tam byl obdivován a uctíván? … Jedině ti, kteří už měli vlastní sílu se prosadit.

A kdo byl zesměšňován? …Ti využitelní, co vždycky odpověděli ano, ti, kteří poslušně skákali, jak ostatní pískali.

Proč by tomu mělo být u dospělých jinak, že?

 

A dost!!! … LÁSKU SI NEMUSÍŠ ZASLOUŽIT

 Měj se ráda taková, jaká jsi, přijímej se taková, jaká jsi … jsi ÚŽASNÁ, DOKONALÁ, právě teď a napořád … pamatuj na to. A jestli tě takovou někdo nevidí a nebere, není tě hoden…a je spoustu jiných, kteří čekají právě na TEBE.

 

A právě proto miluji svou práci … když se z bázlivého, vystrašeného, zakomplexovaného kuřátka stává nádherná LABUŤ … když si konečně začnete žít svůj život a nekopírujete ten někoho jiného, když znovu najdete smysl života, když se po letech marného snažení stanete rodiči, když se oprostíte od tyranů a násilníků … jste báječní a já jsem vděčná za každého svého klienta, díky VÁM VŠEM má moje práce smysl … ŽIJTE SVÉ SNY, nikdy není na nic pozdě …

Naslouchám lidem a díky technikám emoční svobody jim pomáhám najít ztracený smysl života, pomáhám Vám najít Sebe Sama. Spolu změníme vaše negativní přesvědčení o sobě a nezpracované emoce. Protože každý máme svou cenu a způsob, jak druhému ukázat, že máte svou cenu, je mít ji. To se dá udělat jen jediným způsobem – věřit v to. Když znáte svou cenu, nemusíte nic dokazovat. Jsem tu pro Vás a pomohu Vám ji znovu najít a rozsvítit. Můj příběh si přečtěte zde >>