Víte jak to udělat, abyste se cítili dobře?

Víte tedy, jak to udělat, abyste se cítili dobře? Zní to jako hloupá otázka, že?

Ale opravdu …  je mnoho  specifických a posi­lujících způsobů, jak se můžete stát okamžitě šťastnými. Zvlád­nete to bez použití jídla, alkoholu, cigaret, facebooku nebo jiných ná­vykových prostředků.

Nepochybuji, že byste pár způsobů na­šli, ale můžeme jejich seznam rozšířit.

Probereme někte­ré z pozitivních kroků, které už znáte, k tomu, abyste si udělali radost?

Sedněte si a napište seznam věcí, které běžně děláte, když chcete změnit svou náladu.

A když už si děláte seznam proč nepřidat něco nového, co jste třeba předtím ještě nezkou­šeli a co by mohlo také pozitivně ovlivnit váš stav?

Nepřestávejte, dokud nemáte minimálně patnáct možností jak si okamžitě zlepšit náladu. Ideální by bylo, kdybyste jich měli dvacet pět. Možná že nebudete chtít přestat, dokud nebu­dete mít alespoň STO možností!


Když jsem psala svůj seznam, uvědomila jsem si, že jeden z nejúčinnějších způsobů, kterým si rychle navodím dobrou ná­ladu, je hudba. Také četba mi pomáhá, protože se zaměřím na něco jiného a také se velmi ráda něco dozvídám – zvlášť když čtu něco instrukčního nebo informačního, něco, co mohu v ži­votě hned uplatnit.

Změním-li své pohyby, dokážu okamžitě prolomit omezující stav a dostanu se do stavu vynalézavého. Ráda tančím na rytmickou hudbu, ráda chodím rychlou chůzí, do které přidávám běh … je úžasné vnímat své tělo.


Nabízím vám ještě některé další oblíbené činnosti:

  • Můžete tančit, zpívat společně se svou oblíbenou nahrávkou, dívat se na oblíbené komedie v televizi nebo kině, jít na koncert, dát si teplou koupel.
  • Milovat se se svým mužem.
  • Udělejte si slavnostní rodinnou večeři, kde si všichni sednete kolem stolu a povídáte si o věcech, které jsou pro vás všechny důležité.
  • Obejměte a polibte své děti i svého muže. Vezměte partnera na nějaký pěkný film.
  • Hledejte nové nápady, novou společnost, nové koncepty. Něco vytvořte.
  • Udělejte cokoli, při čem se budete cítit užitečné a šťastné. Třeba i něco hodně bláznivého …

Pro mne jsou například také velmi důležité zpětné vazby žen z mých terapiíkurzů a seminářů. Ráda pročítám jejich krásná slova, jak se jim změnil život, pohled na sebe samu, na svět, své okolí a jak si to užívají … a cítím se při tom šťastná …


NAPIŠTE SI SVŮJ SEZNAM MOŽNOSTÍ JAK ZMĚNIT SVÉ POCITY,

JAK SE DOSTAT OD BOLESTI K RADOSTI A JAK SE IHNED CÍTIT DOBŘE.

 

Pokud si nenaplánujete potěšení, budete trpět! Vážně, musíte se z něčeho radovat …

Řešením je vytvořit si co nejdelší seznam možností jak zlepšit své pocity … Vezměte svůj seznam a realizujte ho. Sestavte si plán radosti pro každý den. Přestaňte doufat, že radost se dostaví sama od sebe.

Při­pravte se na nadšení. Udělejte mu místo!

A příště napíši o dalším „nástroji“, který vám pomůže cítit a prožívat život radostněji …

 

Mějte se nádherně a … mám vás ráda … Renata

 

Naslouchám lidem a díky technikám emoční svobody jim pomáhám najít ztracený smysl života, pomáhám Vám najít Sebe Sama. Spolu změníme vaše negativní přesvědčení o sobě a nezpracované emoce. Protože každý máme svou cenu a způsob, jak druhému ukázat, že máte svou cenu, je mít ji. To se dá udělat jen jediným způsobem – věřit v to. Když znáte svou cenu, nemusíte nic dokazovat. Jsem tu pro Vás a pomohu Vám ji znovu najít a rozsvítit. Můj příběh si přečtěte zde >>