Ach, ty naše slabosti.

Přiznejte si, že všichni máte nějakou slabost. Když máte nadváhu, vaší slabostí mohou být čokoládové zmrzlinové po­háry nebo hranolky nebo cokoliv jiného.

… Ale všichni máme i mentální slabosti.

  • Někteří lidé se litu­jí.
  • Jiní se rozčilují způsobem, který rozvrací jejich vlastní zá­jmy.
  • Někdo se těžko soustředí na věci, které vyžadují pozor­nost.
  • … a další a další …

A víte, co nám stojí v cestě k tomu, abychom tyto slabosti pustili z hlavy? Abychom se změnili a žili jinak?

Tři věci.

  • Jednou z nich je pohodlnost. Řada lidí ví, co by měli dělat, ale nikdy nemají dost energie, aby začali. Mnozí vědí, že by jejich život mohl být lepší, ale sedí před televizí, cpou se nezdravými potravinami a zbavují tak svou mysl a tělo paliva, které potřebují k tomu, aby zažehli nový start.
  • Druhou překážkou je strach. Příliš často je pro nás součas­né bezpečí přijatelnější než dobrodružný pokus o dosažení něčeho významnějšího v budoucnosti. Tolik lidí až do konce života přemítá o tom, čím by mohli být. Nedovolte, aby se to stalo vám!
  • Třetím problémem je síla zvyku. Máme své staré emocionál­ní návyky … ubíjející sílu rutiny. Náš mozek stále vytahuje stejné staré reakce jako letadlo s automatickým pilotem. Místo řešení vidíme jen překážky a problémy. Trpíme každou změnou a litu­jeme se, místo abychom zjistili, jak se z toho můžeme poučit. Uděláme chybu a vnímáme ji jako nějaký zlověstný posudek o tom, co nemáme dělat, zatímco bychom se z toho měli poučit a pokračovat dál.

Jestliže jste zvyklí se litovat, těžko budete přestávat. Pokud žijete ve finančním tlaku, nezbavíte-li se obav, tak se to nezlepší. Dáváte-li svému partnerovi vinu za všechno špatné, je jednoduché v tom pokračovat. Maskujete-li nejistotu tím, že jste stále nabručení, rochníte se ve své vině, viníte-li svůj vzhled, finanční situaci nebo výchovu, že mohou za všechny vaše problémy, potom není snadné to změnit.

Ale máte mnoho prostředků k tomu, abyste svůj život zlepšili.

Je třeba jen začít je používat.

Abychom totiž mohli náš život posunout k vyšší příčce, musíme si uvědomit, že budeme-li pokračovat stejným způsobem jako dosud, nikam se nedostaneme.

 

Kurz ZÁKLADY EFT … Techniky emoční svobody pro osobní použití … informace zde

Naslouchám lidem a díky technikám emoční svobody jim pomáhám najít ztracený smysl života, pomáhám Vám najít Sebe Sama. Spolu změníme vaše negativní přesvědčení o sobě a nezpracované emoce. Protože každý máme svou cenu a způsob, jak druhému ukázat, že máte svou cenu, je mít ji. To se dá udělat jen jediným způsobem – věřit v to. Když znáte svou cenu, nemusíte nic dokazovat. Jsem tu pro Vás a pomohu Vám ji znovu najít a rozsvítit. Můj příběh si přečtěte zde >>